11/25/2011

012. THE BEST OF S/S 2012: BLACK, WHITE, GOLD!

THANKS FOR OVER 800 ENTRIES, KEEP ON READING AND FOLLOWING US!

Wszystkie fashion weeks już dawno za nami, a na dworze tak zimno, że nie zostaje nic innego jak myśleć o wiośnie. Korzystając z odrobiny wolnego czasu, przejrzałam wszystkie kolekcje na nadchodzący sezon i wybrałam projekty, które najbardziej mi się spodobały. Efekt końcowy: czerń, biel i złoto! Pokochałam minimalistyczne biało-czarne połączenia, złote elementy i transparentne materiały. Kolekcją, która zdobyła moje serce było (ponownie) Balmain. Motyw wycinanki na spódnicach jest po prostu genialny. Może doczekamy się kiedyś linii ubrań tego domu stworzonej dla jakiejś sieciówki, a nie Versace dla H&M vol.2 (i tym razem nawet nie zapowiada się ciekawie: KLIK, KLIK).

All the fashion weeks are past away, and outside it's so cold, we can just start thinking about spring. As I had some free time I reviewed all collections for upcoming season and chose the projects, which I liked the most. Final effect: black, white, gold! I loved minimalistic black and white conjunctions, gold elements and transparent fabrics. Collection in which I acctually fell in love with was (again) Balmain. Motif of cut-out on skirts is really brilliant. Maybe one day they will make a collection for some high-street shop, not Versace for H&M vol.2 (this time the clothing is not even pretty: KLIK, KLIK).

WHITE
BLACK AND WHITE
BLACK
GOLD
NINA

4 comments:

 1. so inspirative!
  Im inviting you to my INTERNATIONAL giveaway where price is bag full of amazing gifts!
  You can join it here:
  http://cookieswardrobe.blogspot.com/2011/11/second-international-giveaway.html

  ReplyDelete
 2. zamieszczasz wspaniałe zdjęcia :) moim faworytem jest trend gold, jak co roku jesienią i zimą :) dodaję do obserwowanych! :)

  ReplyDelete
 3. great and funny style!
  http://paquetevistasbien.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. zoo inzpirativve

  ReplyDelete